Jaunimo pilietiškumas yra aktuali problema, apimanti jaunimo dalyvavimą socialiniame gyvenime, politikoje, viešajame gyvenime ir bendruomenės reikaluose. Ši sąvoka apibūdina jaunų žmonių ryžtą ir gebėjimą būti aktyviais, informuotais ir atsakingais piliečiais. Kai kurie tyrimai ir apklausos rodo, kad dauguma jaunų žmonių Lietuvoje yra politiškai sąmoningi ir domisi politika bei visuomeninėmis problemomis.
Viena iš problemų yra jaunimo dalyvavimo politikoje lygis. Ankstesni tyrimai parodė, kad jaunimas Lietuvoje retai balsuoja rinkimuose ar tampa politinių partijų nariais. Tačiau pastaraisiais metais buvo pastebėtas didesnis aktyvumas ir noras įsitraukti į politinį procesą, ypač per socialinius tinklus ir kitas internetines platformas.
Be to, jaunimas aktyviai dalyvauja įvairiose organizacijose, asociacijose ir nevyriausybiniuose projektuose, skatinančius socialinį ir bendruomeninį įsipareigojimą. Dauguma universitetų ir mokyklų taip pat skatina studentus įsitraukti į bendruomenės veiklą ir savanoriauti.
Informacija parengta įgyvendinant projektą „KAD: kuriame ateitį dabar” Nr. K2-O1-IP-V-019. Projektas yra aktyvių piliečių fondo, finansuojamo (EEE) finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.