Renginys vykdomas pagal Valstybinės moterų ir vyrų lygių galimybių 2015 – 2021 metų programos priemonę 4.1., kuri siekia užtikrinti moterų politikių klubų tinklo veiklą (viešas diskusijas, konsultacijų teikimą, pozityvaus moterų politikių įvaizdžio viešinimą ir kt.).

 

Renginys vyks gruodžio 8 dieną, 17 val. Čiurlionio g. 111-216, Druskininkuose. Diskusijoje dalyvaus Seimo narės Virginija Vingrienė ir Rūta Miliūtė, Europos ekonomikos ir Socialinių reikalų komiteto narė Daiva Kvedaraitė, Druskininkų savivaldybės Tarybos narės Inga Šinkonienė ir Vida Krisiuvienė.

Šios kadencijos Lietuvos Respublikos Seime yra išrinkta 111 vyrų ir 30 moterų. Daugiausiai jų yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje. 2016 – 2020 metų Seime yra 3 moterimis mažiau nei iki šiol, tačiau aktyviai besidominčiųjų politika, skaičius nemažėja. Moterys, kaip ir vyrai yra ir turi būti lygiaverčiai partneriai visur, tame tarpe ir valstybės sprendimų priėmimo procese. Būtent dėl to, reikalinga moteris nuolat skatinti aktyviai dalyvauti politikoje, kalbėtis, diskutuoti.