Kauno Moters Užimtumo Informacijos Centras organizavo renginį Klaipėdoje „Moteris politikoje“. Renginys vykdomas pagal Valstybinės moterų ir vyrų lygių galimybių 2015 – 2021 metų programos priemonę 4.1., kuri siekia užtikrinti moterų politikių klubų tinklo veiklą (viešas diskusijas, konsultacijų teikimą, pozityvaus moterų politikių įvaizdžio viešinimą ir kt.).

Renginyje savo patirtimi politikoje dalijosi bei lyčių lygybės problemas mieste pristatė Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narės Lilija Petraitienė, buvusi Seimo narė Aldona Staponkienė ir jauniausia šios kadencijos narė Rūta Miliūtė.

Šalies politinę situaciją aptarė jauniausia šios kadencijos LR Seimo narė Rūta Miliūtė (27 m.). R.Miliūtė dalinosi savo patirtimi apie tai, ar sunku moterims, dalyvaujančioms politikoje, koks skirtumas tarp Lietuvos ir užsienio parlamento narių požiūrio į moteris, koks požiūris į jaunas politikes, moters politikės šeimos ir karjeros derinimą.  „Diskusijomis norime atkreipti dėmesį į lyčių lygybės problemos svarbą, jos pasireiškimo bei sprendimo būdus. Turime keisti nusistovėjusias nuostatas ar įsitikinimus, kad politika – tai tik vyrų reikalas. Tik bendromis pastangomis galime paneigti šiuos visuomenės stereotipus“, – sako R. Miliūtė.

 

Šios kadencijos Lietuvos Respublikos Seime yra išrinkta 111 vyrų ir 30 moterų. Daugiausiai jų yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje. 2016 – 2020 metų Seime yra 3 moterimis mažiau nei iki šiol, tačiau aktyviai besidominčiųjų politika, skaičius nemažėja. Moterys, kaip ir vyrai yra ir turi būti lygiaverčiai partneriai visur, tame tarpe ir valstybės sprendimų priėmimo procese. Būtent dėl to, reikalinga moteris nuolat skatinti aktyviai dalyvauti politikoje, kalbėtis, diskutuoti.