Renginys „Sąmoninga kelionė į skaitmeninę erdvę”

Vykdant projektą „Laiko ratu: KARTŲ sąveika skaitmeninėse inovacijose“, renginyje „Sąmoninga kelionė į skaitmeninę erdvę” buvo aptartos kelios šiuo metu ypatingai svarbios temos. Viena iš jų „socialinių tinklų svarba asmens socialiniame gyvenime”. Modesta Petrauskaitė, Stepono kairio fondo direktorė, pasidalino savo įžvalgomis apie tai, kaip socialiniai tinklai suteikia galimybę prisijungti prie įvairių bendruomenių ir grupių, kuriose žmonės gali dalintis bendrais interesais ir vertybėmis. Toks prisijungimas padeda žmonėms rasti bendraminčius, gauti paramą, pasidalinti žiniomis ir plėsti savo socialinį tinklą. Be to,  buvo aptarta socialinių tinklų nauda kaip šaltinių naujienoms ir informacijai gauti.

Renginio metu taip pat pranešimą pristatė Robertas Kaunas, UAB „Inkodus” įmonės vadovas, apie tai, „kaip apsisaugoti nuo sukčių kibernetinėje erdvėje”. Jis pasidalino savo patirtimi ir atkreipė dėmesį, kaip lengva kibernetiniams sukčiams apsimesti kitais asmenimis ir gauti konfidencialią informaciją. Taip pat pateikė pavyzdžius, kaip pats buvo apgautas. Jis pasidalino naudingais patarimais, kaip apsisaugoti nuo internetinių sukčių, pabrėždamas, kad svarbu būti atsargiam ir vengti atidaryti nuorodas ar elektroninius pranešimus iš neoficialių tinklalapių. Taip pat mokė, kaip atpažinti kibernetinius sukčius.

Smiltė Buntytė, Kauno moters užimtumo ir informacijos centro savanorė, pristatė temą „Anglų kalba informacinėse technologijose”. Ji paaiškino, kad dauguma technologijų ir susijusių sričių yra glaudžiai susijusios su anglų kalba. Ji paminėjo, kad netgi kasdieniniai veiksmai, tokie kaip drabužių skalbimas, gali reikalauti Anglų kalbos žinių. Tai įrodo jos pateiktas pavyzdys su skalbimo mašinos instrukcijomis. Taip pat ji pabrėžė, kad anglų kalbos mokėjimas nėra toks baisus fenomenas, nes yra daugybė išteklių ir būdų jos mokytis.

Kita Kauno moters užimtumo ir informacijos centro savanorė/praktikantė Guoda Medeckaitė, pristatė temą apie virtualųjį pasaulį. Ji pasakojo apie virtualius muziejus, galimybę skristi oro balionu ir lankyti įvairias vietas ir šalis, sėdint ant savo namų sofos. Ji taip pat kvietė vyresnio amžiaus žmones išbandyti virtualios realybės akinius, kad galėtų patirti virtualią realybę.

Renginio metu Birutė Vėsaitė, pasidalino savo patirtimi susijusią su skaitmeniniu pasauliu. Ji papasakojo kas yra skaitmeninės inovacijos ir kodėl jos yra tokios svarbios šiuolaikiniame pasaulyje. Buvo nagrinėjama, kaip skaitmeninės inovacijos keičia mūsų gyvenimus ir suteikia naujas galimybes keliauti po pasaulį.

Renginio metu buvo pristatytos projekto veiklos,  interaktyvios diskusijos dalyviai pakviesti jose dalyvauti.

Dėkojame visiems dalyvavusiems renginyje ir tikimės, kad šios įžvalgos padės pralaužti ledus į skaitmeninę erdvę.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *