2019 metų birželio 20 dieną Best Baltic Kaunas viešbutyje vyko  interaktyvi diskusija “TAPTI REIKALINGU MISIJA ĮMANOMA”, pagal projektą „Kompleksinis atskirties mažinimas – KAM“. Projektas „Kompleksinis atskirties mažinimas – KAM“ yra orientuotas į ne jaunesnius, nei 55 m. ir dar nesulaukusius pensinio amžiaus asmenis. Šio projekto pagrindinis tikslas yra  skatinti socialinę visuomenės sanglaudą, sprendžiant socialinius ir pilietinius klausimus, padedant jaunesniems, nei 55 m. ir dar nesulaukusius pensinio amžiaus asmenims integruotis į darbo rinką, kuriant teigiamą jų įvaizdį darbdavių bei visuomenės tarpe, mažinti  asmenų socialinės integracijos ribotumą per savanorišką veiklą ir bendrųjų įgūdžių ugdymą. Projektu siekiama padėti atrasti domėjimosi sričių, realizuoti save, įgyti naujų talentų ir įgūdžių, įsitraukti į savanorišką veiklą ir įsidarbinti ar užsiimti aktyvia veikla.

Interaktyvia diskusija “TAPTI REIKALINGU MISIJA ĮMANOMA” buvo siekiama jaunesnius, nei 55 m. ir dar nesulaukusius pensinio amžiaus asmenis padrąsinti, įkvėpti tobulėti, ugdyti save, paskatinti veikti, įsitraukti į savanorišką veiklą ir atsakyti į kylančius klausimus.  Diskusijos eigoje projektą pristatė Kauno moters užimtumo informacijos centro direktorė Rasmina Čepkauskienė. Ji aptarė projekto eigą, kaip vyksta projektas, pranešė, kad projekte jau  dalyvauja 150 žmonių. Taip pat pabrėžė, jog šiuo projekto metu buvo siekiama pagerinti 54+ amžiaus asmenų įsidarbinimo galimybes Lietuvoje. Šioje diskusijoje dalyvavo daug žmonių, kuriems buvo aktualu sužinoti apie 54+ amžiaus asmenų darbingumo situaciją, karjeros galimybes ir veiklas, kuriomis jie gali užsiimti.  Interaktyvioje diskusijoje dalyvauti ir pristatyti pranešimus buvo pakviestos šešios moterys, kurios pasidalino savo patirtimi ir davė patarimų, kaip siekti savo tikslų, užsiimti aktyvia veikla.

Renginyje dalyvavo projekto „Kompleksinis atskirties mažinimas – KAM“ dalyvė Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė. Ji pasidalino savo patirtimi, kurią įgijo dalyvaujant.  Iš pat pradžių moteris pristatė savo miestą – Birštoną, taip pat Birštono viešąją biblioteką ir papasakojo apie surengtus užsiėmimus, mokymus, kurių metu asmenys galėjo pagerinti savo užsienio kalbų žinias ir kitus užsiėmimus, kurie buvo organizuoti vyresniems, nei 55 m. ir dar nesulaukusiems pensinio amžiaus asmenims, su tikslu pagerinti jų asmeninius įgūdžius ir savybes, kad būtų sumažinta kompleksinė atskirtis ir 54+ amžiaus asmenys galėtų lengviau integruotis į darbo rinką, padėtų jiems įgyti pasitikėjimo ir pilnavertiškumo jausmo.

Po viešosios bibliotekos direktorės Alina Jaskūnienė pasisakymo, buvo kviečiama pasisakyti visi atvykę projekto dalyviai. Projekto dalyvių atvyko iš visų miestų, todėl diskusija vyko aktyviai, visi turėjo daug pagyrimų organizatoriams, taip pat išsakė keletą pastabų.

Interaktyvios diskusijos “TAPTI REIKALINGU MISIJA ĮMANOMA” vienas iš tikslų buvo paskatinti žmones, kurie yra vyresni, nei 54 m. amžiaus, dalyvauti savanoriškoje veikloje. Svarbu paminėti, jog savanorystė yra abipusė nauda, galimybė daryti gerą, padėti tiems, kuriems reikia pagalbos. Šią mintį buvo svarbu perteikti diskusijos dalyviams. Todėl buvo pakviesta atstovės iš iniciatyvos „ Niekieno vaikai“. Šis pranešimas buvo iš dviejų dalių. Pirmiausia Kauno savanorių koordinatorė Gerda Meištaitė pristatė iniciatyvą „ Niekieno vaikai“, papasakojo apie jos atsiradimo istoriją vystymąsi. Aptarė sunkumus su kuriais susiduria savanoriai ir kokių savybių turi turėti norintys prisidėti prie šios iniciatyvos. Taip pat pateikė daug informatyvios informacijos apie savanorių atliekamą darbą ir priėmimo, į šią savanorišką veiklą, tvarką. Antrojoje pranešimo dalyje savanorė Raimonda Bortkūnienė savo įgyta patirtimi iniciatyvoje „ Niekieno vaikai“. Moteris labai jautriai pasakojo apie savo išgyvenimus, sunkumus ir palaimą atliekant tokį kilnų darbą slaugyti ir suteikti meilę ligoninėje esančius, apleistus vaikus. Šiuo pranešimu klausytojai buvo sujaudinti ir daugelis pradėjo mąstyti apie savanorišką veiklą, kai suprato, kokia svarbi ji gali būti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Renginio metu buvo pakviesta pakalbėti ir savo įžvalgomis pasidalinti UAB Rimi Lietuva, dviejų prekybos centrų direktorės Ingrida Kupčienė. Ji pristatė iniciatyvą „#AmžiusNesvarbu“. UAB Rimi Lietuva yra tokia įmonė, kuri prisideda prie kompleksinės atskirties mažinimo 54+ amžiaus asmenims. Jie stengiasi padėti ir suteikti galimybę jiems veikti. Šis pranešimas buvo labai informatyvus, buvo rodoma vizualinė medžiaga, kuriame buvo pristatytas socialinis eksperimentas, kuriuo metu buvo pasirenkami vaikai ir suaugę žmonės į darbdavio poziciją.

Taip pat buvo pakviesti žmonės, kurie kandidatuoja į darbo vietą. Šis vaizdo įrašas, parodė, jog 54+ amžiaus asmenys yra nuvertinami ir diskriminuojami darbdavių. Siekiama atkreipti dėmesį į žmogų, į jo sugebėjimus, o ne tik amžių. Šiuo socialiniu eksperimentu buvo perteikiama stipri žinutė ir iškeliama vyresnių nei 54 m. žmonių diskriminacijos problema. Pranešimo metu buvo aiškiai išdėstytas iniciatyvos tikslas sukurti darbo vietų vyresniems nei 54 m. asmenims, suteikti jiems erdvės tobulėti ir siekti karjeros. Buvo pasakojama apie iniciatyvos vystymą ir kaip pavyko pagerinti jaunesnių, nei 55 m. ir dar nesulaukusių pensinio amžiaus asmenų įsidarbinimo situaciją Lietuvoje. Šiuo pranešimu buvo suteikta vilties ir energijos veikti, tobulėti, siekti karjeros galimybių.Taip pat, renginyje dalyvauti ir pasisakyti buvo pakviesta cvonline.lt marketingo vadovė Rita Karavaitienė. Atstovas iš tokios kompanijos yra labai svarbus, nes dalyvaujantys asmenys yra suinteresuoti įsidarbinti. Pranešimo „Darbo rinkos ypatybės ir galimybės“ metu, atsakė į paruoštus klausimus apie 54+ amžiaus asmenų įsidarbinimo galimybes. Pateikė informacijos apie tai, kaip reikia paruošti CV, kad darbdaviai susidomėtų ir pakviestų į darbo pokalbį, patarė kokias asmenines savybes reikėtų akcentuoti, kokius įgūdžius pagerinti. Suteikė naudingų patarimų apie tai, kokių klaidų nedaryti, siekiant įsidarbinti. Taip pat atsakė ir į diskusijos dalyvių klausimus, pateikė daug patarimų ir paskatino drąsiai veikti ir įsijungti į darbo rinką.

Interaktyvios diskusijos metu buvo pakviesta pasisakyti politikė Birutė Vėsaitė. Ji pristatė pranešimą „Vyresnio amžiaus asmenų diskriminacija darbo rinkoje“. Šis pranešimas buvo informatyvus, nes jo metu buvo pristatomi statistiniai duomenys apie jaunesnių, nei 55 m. ir dar nesulaukusių pensinio amžiaus asmenų įsidarbinimo situaciją Lietuvoje. Buvo kalbama apie sunkumus, siekiant įsidarbinti vyresniems nei 54 m. asmenims, apie diskriminaciją darbo rinkoje. Birutė Vėsaitė pasidalino savo patirtimi, papasakojo kaip svarbu tobulinti savo įgūdžius ir užsiimti aktyvia veikla, kad 54+ m. asmenys turėtų vienodas galimybes įsidarbinti.

Renginyje dalyvauti ir savo patirtimi pasidalyti buvo pakviesta energinga asmenybė, Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė, Joana Bartaškienė. Ji pateikė pranešimą „Judėjimas – tai gyvenimas. Rask laiko sau“, kuris buvo kupinas motyvacijos, paskatinimų veikti ir išsilaisvinti iš rutinos. Neskaitant daugybės patarimų, Joana Bartaškienė pasidalijo savo patirtimi, atskleidė, kaip jai pavyko išlikti veiklia ir energinga visą savo gyvenimą. Šio pranešimo metu buvo pasidalinta daug naudingos informacija bei pozityvumo. Joana greitai atrado ryšį su diskusijos dalyviais ir paskatino juos aktyviai gyventi ir atrasti džiaugsmo, motyvacijos.

 

Diskusijos dalyviai išgirdo informatyvius pranešimus apie esamą 54+ amžiaus asmenų darbingumo situaciją Lietuvoje, sužinojo apie aktyvų gyvenimo būdą, jo naudą ir teikiamus privalumus. Gavo informacijos apie karjeros galimybes, veiklas, kuriomis gali užsiimti. Įgijo žinių apie tai kaip redaguoti savo CV , kad jis būtų labiau matomas darbdaviams, kokių klaidų vengti ir kaip elgtis, kad pagerintų galimybes įsidarbinti. Taip pat buvo pateikta informaciją apie savanorystės svarbą ir kaip per savanorišką veiklą galima įprasminti save, ugdyti, tobulėti, kaip asmenybėms.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projektą finansuoja

image description