Lyčių lygybė – ar vis dar tikime ja?

Lyčių lygybė vis dar lieka labai svarbi ir aktuali tema dabartiniame gyvenime. Nepaisant padarytų žingsnių siekiant užtikrinti lygybę, vis dar egzistuoja daug iššūkių, kurie rodo, kad ši kova vis dar nėra užbaigta.
Štai keletas bendrų statistinių duomenų apie lyčių lygybę Lietuvoje:
• Pagal Eurostat duomenis, 2020 m. Lietuvoje moterys uždirbo apie 14,4% mažiau nei vyrai. Tai reiškia, kad atlygio skirtumas tarp lyčių yra ypač didelis.
• 2020 m. Seimo rinkimuose išrinktų moterų skaičius sudarė tik apie 24% visų išrinktųjų parlamento narių , nepaisant to, kad moterų ir vyrų dalyvių skaičius buvo beveik lygus.
• Moterys Lietuvoje dažnai užima mažiau vadovaujančių pareigų ir mažiau aktyviai dalyvauja darbo rinkoje. Pasak Lietuvos statistikos departamento, 2021 m. moterys sudarė tik apie 44% aukštos kvalifikacijos specialistų ir tik apie 33% vadovaujančių pareigų turinčių asmenų.
Tikime lyčių lygybe ir siekiame pašalinti stereotipus, užtikrinti teisingumą ir vienodas galimybes visiems. Tai kelias į teisingesnę, lygiavertę ir įvairesnę visuomenę be diskriminacijos, leidžiant visiems išreikšti savo potencialą.
Informacija parengta įgyvendinant projektą „KAD: kuriame ateitį dabar” Nr. K2-O1-IP-V-019. Projektas yra aktyvių piliečių fondo, finansuojamo (EEE) finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *