Reitinguok moteris pasirinktos partijos sąraše!

Artėjant savivaldybių tarybų ir merų rinkimams norime kreiptis į jus moterys, nes tik nuo jūsų gali priklausyti kiek moterims palankių sprendimų bus priimta savivaldybių tarybose, miestuose.

Šiuolaikinėse tautinėse valstybėse moterys, bent nacionalinės teisinės bazės lygmeniu, yra įtrauktos į „visi žmonės“, „visi piliečiai“, „visi visuomenės nariai“ sampratą, o tai rodo, kad moterys ir vyrai turi vienodas teises dalyvauti, bet kurioje socialinėje veikloje ir lygiai naudotis politinėmis, ekonominėmis ir kultūrinėmis teisėmis bei atsakomybėmis. Formaliai moterų ir vyrų lygios teisės yra deklaruojamos, tačiau dažnai lygių galimybių principas yra pažeidžiamas, o moterys dažniau atsiduria žemesnėje socialinėje padėtyje. Lygiateisis moterų ir vyrų dalyvavimas politikoje – padeda užtikrinti demokratiją ir gerą valdymą. Moterims dalyvaujant politinių sprendimų priėmime gerinama moterų ir vyrų gyvenimo kokybę, atsižvelgiant  į skirtingus moterų ir vyrų poreikius.

2019 metų duomenimis Lietuvos savivaldybių tarybose dirbo 440 moterų – tai 30,2 procentai. 2020 metais Seime – 38 moterys ir 111 vyrų, o tai atitinkamai sudaro 27 ir 73 procentus.

Svarbu paskatinti į politinį gyvenimą įsitraukti kuo daugiau įvairaus amžiaus moterų, siekiant pakankamo jų atstovavimo Seime ir savivaldos tarybose.

Aktyviai ir  sąmoningai dalyvaudami rinkimuose ir balsuodami už moteris jūs prisidėsite prie lyčių pusiausvyros užtikrinimo sprendimų priėmime.

Ateikite š.m. kovo 5 d. į savivaldybių tarybų ir merų rinkimus ir atiduokite savo balsus moterims. Nepriklausomai nuo to, kokioms politinėm partijom ar susivienijimams simpatizuojate, kiekviename sąraše yra moterų, galinčių deramai atstovauti moteris.

Reitinguok moteris pasirinktos partijos sąraše!

 

 

Informacija parengta įgyvendinant projektą „KAD: kuriame ateitį dabar” Nr. K2-O1-IP-V-019. Projektas yra aktyvių piliečių fondo, finansuojamo (EEE) finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *