Jennifer Aniston vardas jau daugiau nei tris dešimtmečius skamba Holivudo koridoriuose, o jos asmeninis gyvenimas visada buvo viešumos centre. Nuo „Draugų” serialo aukso amžiaus iki šių dienų, aktorės meilės istorijos tapo ne tik žiniasklaidos objektu, bet ir visuomenės diskusijų tema. Kas slypi už šypsenos, kuri užkariavo milijonų širdis?
Pirmieji žingsniai šlovės kelyje ir meilės paieškos
Dar prieš tapusi Rachel Green, Jennifer Aniston bandė rasti savo vietą tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime. 1990-ųjų pradžioje, kai ji dar kovojo dėl vaidmenų, jos santykiai buvo gana privatūs. Pirmieji rimtesni romanai su kolegomis aktoriais Charlie Schlatter ir Daniel McDonald nesusilaukė didelio žiniasklaidos dėmesio – tiesiog dėl to, kad pati Jennifer dar nebuvo tokia žinoma.
Situacija kardinaliai pasikeitė 1994 metais, kai „Draugai” tapo kultūriniu fenomenu. Staiga kiekvienas Jennifer žingsnis, kiekvienas jos pasirodymas su vyru tapo žiniasklaidos objektu. Tai buvo pirmasis tikras išbandymas – kaip išlaikyti privatumą, kai tavo veidas puošia žurnalų viršelius?
Tuomet prasidėjo santykiai su aktoriumi Tate Donovan, kuris vėliau net pasirodė keliose „Draugų” serijose. Šis romanas truko beveik trejus metus, tačiau nuolat augantis spaudimas ir Jennifer karjeros kilimas galiausiai juos išskyrė.
Brad Pitt era: kai pasaulis stebėjo kiekvieną žingsnį
1998 metai tapo lemtingi Jennifer gyvenime. Susitikimas su Brad Pitt ne tik pakeitė jos asmeninį gyvenimą, bet ir iš esmės transformavo tai, kaip visuomenė suvokia garsenybių santykius. Jų pažintis prasidėjo per bendrus draugus, o pirmasis pasimatymas buvo gana paprastas – vakarienė restorane.
Tačiau nieko paprasto šiame romane nebuvo. Brad tuo metu jau buvo pripažintas Holivude, o Jennifer – Amerikos mylima televizijos žvaigždė. Jų sąjunga tapo tikru žiniasklaidos auksu. Paparacai sekė juos kiekvieną dieną, o jų bendri pasirodymai raudonuose kilimėliuose tapo stilių etalonais.
2000 metų vestuvės Malibu buvo tikras spektaklis – 200 svečių, griežtas saugumas, o žiniasklaida bandė bet kokiais būdais patekti į šventę. Penkerių metų santuoka atrodė tobula iš išorės, tačiau už uždarų durų slėpėsi vis didėjantys nesutarimai dėl ateities planų, ypač dėl vaikų.
2005 metų skyrybos tapo vienu didžiausių to dešimtmečio Holivudo skandalų, ypač kai paaiškėjo apie Brad santykius su Angelina Jolie „Ponas ir ponia Smith” filmavimo aikštelėje.
Po audros: gyvenimas po skyrybų su Brad

Skyrybos su Brad Pitt paliko Jennifer ne tik su sudužusia širdimi, bet ir su nauju iššūkiu – kaip gyventi po vieno garsiausiųjų Holivudo skyrybų? Žiniasklaida nešykštėjo antraščių, o visuomenė aiškiai pasidalijo į „Team Aniston” ir „Team Jolie” stovyklas.
Jennifer pasirinkimas buvo aiškus – tylėjimas ir darbas. Ji retai kalbėjo apie savo asmeninį gyvenimą, o kai tai darė, išliko diplomatiška ir oriai. Šis laikotarpis parodė jos tikrąjį charakterį – gebėjimą išlikti su savimi net patekus į viešumo epicentrą.
Grįžimas į pasimatymų sceną nebuvo lengvas. Kiekvienas vyras, su kuriuo ji buvo pastebėta, automatiškai tapo „naujuoju Brad” arba „vyru, kuris padės jai užmiršti”. Tokia situacija sukūrė papildomą spaudimą bet kokiems naujiems santykiams.
Vince Vaughn ir trumpalaikiai romanai
2005 metų pabaigoje Jennifer pradėjo susitikinėti su Vince Vaughn, su kuriuo susipažino filmuojant komediją „The Break-Up”. Ironija buvo akivaizdi – filmas apie skyrybas, o realybėje gimė naujas romanas. Vince buvo visiškai kitoks nei Brad – aukštesnis, juokingesnis, mažiau susirūpinęs savo įvaizdžiu.
Šis romanas truko apie metus, tačiau buvo kupinas intensyvumo. Vince padėjo Jennifer vėl pajusti save kaip moterį, o ne tik kaip „Brad Pitt buvusią žmoną”. Jie kartu lankydavosi sporto renginius, vakarieniauti pas draugus, ir Jennifer atrodė tikrai laiminga.
Tačiau skirtumai buvo per dideli. Vince norėjo ramesnio gyvenimo Čikagoje, o Jennifer karjera buvo tvirtai įsišaknijusi Los Andžele. Be to, jų požiūris į ateitį ir šeimos kūrimą skyrėsi.
Po Vince sekė keletas trumpesnių romanų – su John Mayer (du kartus!), Bradley Cooper, Gerard Butler. Kiekvienas šių santykių buvo intensyviai nušviečiamas žiniasklaidoje, o Jennifer vis labiau suprato, kad rasti meilę viešumo akivaizdoje yra itin sudėtinga.
Justin Theroux: netikėta meilė
2011 metais Jennifer gyvenime pasirodė žmogus, kurio niekas nesitikėjo – Justin Theroux. Scenaristas ir aktorius, žinomas dėl savo nekonvencinio stiliaus ir meilės motociklams, atrodė kaip visiškai netinkamas partneris Jennifer. Tačiau kartais priešingybės tikrai traukia.
Jų pažintis prasidėjo filmuojant „Wanderlust”, o chemija buvo akivaizdi nuo pirmųjų dienų. Justin buvo intelektualus, kūrybingas, ir svarbiausia – jis Jennifer leido būti tikrąja savimi. Su juo ji galėjo būti ne tik Holivudo žvaigžde, bet ir paprasta moterimi, kuri mėgsta gaminti, sportuoti ir praleisti vakarą namie.
2012 metų sužadėtuvės buvo netikėtumas daugeliui, o 2015 metų vestuvės jų namuose Bel Air buvo intymios ir šiltos – visiškai kitokios nei ankstesnės su Brad. Svečiai buvo nustebinti, nes manė atvykstantys į Jennifer gimtadienio šventę, o rado vestuves.
Deja, ir šis romanas nebuvo amžinas. 2017 metų skyrybos buvo civilizuotos, tačiau skausmingos. Pagrindinė priežastis – skirtingi gyvenimo stiliai. Justin norėjo daugiau laiko praleisti Niujorke, o Jennifer jautėsi namie Los Andžele.
Draugystės, kurios išliko: santykiai su buvusiais
Vienas iš Jennifer Aniston bruožų, kuris nustebina daugelį, yra jos gebėjimas išlaikyti gerus santykius su buvusiais partneriais. Net po skaudžių skyrybų ji randa būdą išlikti civilizuota, o kartais net draugiška.
Su Justin Theroux ji išlaikė ypač šiltus santykius. Jie vis dar bendrauja socialiniuose tinkluose, sveikina vienas kitą per šventes, o Justin net dalyvavo Jennifer 50-ojo gimtadienio šventėje. Tai rodo brandų požiūrį į santykius – supratimą, kad meilė gali pasikeisti, bet pagarba turėtų išlikti.
Net su Brad Pitt, po daugiau nei dešimtmečio tylos, santykiai tapo neutralūs. 2020 metų SAG apdovanojimų ceremonijoje jų trumpas bendravimas už kulisų tapo vienu labiausiai aptariamų momentų. Nors jie nėra draugai, bet aiškiai nebėra ir priešai.
Šis Jennifer gebėjimas „paleisti” ir judėti toliau yra vienas iš jos stiprybės šaltinių. Ji nesikabina prie praeities, neieško keršto, o tiesiog mokosi iš patirties ir eina toliau.
Meilė sau: kodėl vienatvė nebūtinai reiškia vienišumą
Pastaraisiais metais Jennifer Aniston vis dažniau kalba apie tai, kad laimė nepriklauso nuo santykių statuso. 50-ies sulaukusi aktorė atranda naują gyvenimo etapą, kuriame ji pirmiausia rūpinasi savimi – savo sveikata, karjera, draugystėmis.
Jos Instagram paskyra, kurią ji pradėjo 2019 metais, atskleidžia tikrąją Jennifer – moterį, kuri mėgaujasi paprastais dalykais, juokiasi su draugėmis, rūpinasi savo šunimis. Tai ne idealizuota Holivudo žvaigždės versija, o autentiška asmenybė.
Jennifer dabar atvirai kalba apie spaudimą, kurį jautė dėl vaikų neturėjimo. Visuomenės lūkesčiai, kad kiekviena moteris turi tapti motina, ją ilgai kamavo. Tačiau dabar ji pripažįsta, kad jos gyvenimas yra pilnavertis ir be vaikų.
Šis savęs priėmimas ir meilė sau tapo pavyzdžiu daugeliui moterų, kurios susiduria su panašiais spaudimais. Jennifer rodo, kad galima būti laimingai viena, kad vertė nepriklauso nuo santykių statuso.
Kai širdis kalba savo kalba: pamokos iš Jennifer kelionės
Jennifer Aniston meilės istorija yra ne tik Holivudo romanų kronika, bet ir universali pasakojimas apie tai, kaip ieškoti laimės sudėtingame pasaulyje. Jos patirtis moko, kad net ir viešumoje galima išlaikyti orumą, kad skyrybos nebūtinai turi baigtis karais, o vienatvė gali būti pasirinkimas, o ne bausmė.
Svarbiausia pamoka – autentiškumas. Jennifer niekada nebandė būti kažkuo kitu, nei yra. Net keičiantis partneriams, ji išliko ištikima sau, savo vertybėms ir principams. Tai leido jai išgyventi viešus skandalus ir išeiti iš jų dar stipresnei.
Kita vertinga išmintis – kantrybė. Jennifer nesiskubino į naujus santykius tik dėl to, kad visuomenė to tikėjosi. Ji leido sau laiko atsigauti, permąstyti, suprasti, ko tikrai nori. Šis požiūris, nors ir sukėlė žiniasklaidos spekuliacijas apie „vienišumą”, galiausiai leido jai rasti tikrąją savęs meilę.
Galiausiai Jennifer istorija primena, kad laimė – tai ne tikslas, kurį pasiekus viskas baigiasi, o nuolatinis procesas. Meilė ateina ir išeina, santykiai keičiasi, bet gebėjimas džiaugtis gyvenimu, vertinti draugystę ir rasti prasmę savo veikloje lieka. Ir galbūt būtent tai yra tikroji meilės istorijos pabaiga – ne su princu ant balto žirgo, o su savimi, pilnai ir be išlygų.